IrenaAGD

Pasabahce

Şişecam jest drugim co do wielkości producentem szkła na świecie i w Europie. Firma może poszczycić się silną siecią dystrybucji, szeroką gamą produktów oraz wyjątkowymi możliwościami produkcyjnymi.

W 1935 r. Şişecam rozpoczął produkcję w 100% ręcznie robionych wyrobów szklanych ze szkła sodowego w swojej pierwszej fabryce zlokalizowanej w Beykoz. W 1955 firma Şişecam przyjęła produkcję maszyn, wyznaczając pierwszy etap dzisiejszej zautomatyzowanej technologii produkcji. W 1974 roku Şişecam rozpoczął produkcję szkła żaroodpornego.

Odnotowując swój pierwszy eksport w 1961 r., Şişecam szybko rozszerzył swoje moce produkcyjne w wyniku strategii wzrostu opartej na eksporcie, jednocześnie zaspokajając rosnący popyt na rynku krajowym w latach 1980-2000. Oprócz Turcji, Şişecam prowadzi obecnie działalność produkcyjną w Bułgarii, Federacja Rosyjska i Egipt.

Şişecam koncentruje się na zaspokajaniu potrzeb trzech kluczowych segmentów ¬ – gospodarstwa domowego, cateringu i przemysłu – z ponad 20 000 różnych produktów, specjalizujących się w zautomatyzowanej produkcji oraz produktach ręcznie robionych, pod marką Paşabahçe (pasabahce.com), liderem w produkcji szkła.

Oprócz Paşabahçe, jednej z najpopularniejszych marek konsumenckich w Turcji, portfolio marek Şişecam obejmuje Nude, Borcam i Zest Glass. Dziś Şişecam ma ogromną bazę klientów w 140 krajach, prowadząc globalną produkcję wyrobów szklanych.

Oprócz wiodącej pozycji w produkcji szkła, Şişecam jest również liderem na rynku tureckim dzięki działaniom detalicznym – Paşabahçe Stores. Rozpoczynając działalność detaliczną w 1957 r. z lokalizacjami sklepów w Stambule (Beyoğlu) i Ankarze, Paşabahçe Stores to wiodąca sieć sprzedaży detalicznej zastawy stołowej i kuchennej w Turcji, oferująca unikalne, nowoczesne i innowacyjne środowiska handlowe oraz ukierunkowaną na obsługę klienta. Sklepy Paşabahçe oferują klientom produkty ze szkła, ceramiki, porcelany, drewna i stali oraz naczynia kuchenne, a także artykuły do ​​dekoracji wnętrz w ramach konceptów „Życie” i „Boutique”.
1119994-dolu